RSS
poniedziałek, 14 kwietnia 2014
Każdy właściciel budynku marzyłby posiadać śliczny ogród a w nim piękny zielony trawnik. Dbałość o trawnik to nie jest taka skomplikowana sprawa jakby się mogło wydawać. Najpierw trzeba odpowiednio przygotować podłoże oraz bezustannie pielęgnować. Ja osobiście tego nie doglądałem i obecnie nie jest to już taka prosta sprawa. Wskazane jest oddzielić rabatki kwiatów z trawnikiem. Wiosenny czas tuż tuż a ja będę musiał przekopać cały trawnik na głębokość 20/30cm oraz usunąć wszystkie chwasty tudzież kamienie. Z tego co wyczytałem, sporządza się to przy użyciu rollboardów. Tak przygotowaną ziemię możemy zacząć użyźniać. Lecz pytanie czym i jak. Otóż należałoby poznać kwaśność gleby przy użyciu dostępnego sprzętu w marketach ogrodniczych ewentualnie wysłać próbkę do specjalnego laboratorium. Kolejnym punktem jest zasianie trawnika. W marketach ogrodniczych jest taki wybór, że każdy znajdzie coś dobrego dla siebie. Wiele, można by wciąż mówić o zasianiu i pielęgnacji trawy. Jednak jest aktualnie tak wiele poradników w internecie, że niewątpliwie każdy znajdzie to o co zapyta.

wtorek, 08 kwietnia 2014
Ostatnio zawitałem w jakże ciekawej wsi o górskiej nazwie Wielogóra. Jest to mała wieś położona w województwie mazowieckim niedaleko Radomia na trasie drogi krajowej 7. Jest to idealne miejsce na odpoczynek w trakcie odwiedzin pięknego miasta Radomia. Jest blisko drogi wyjazdowej i jednocześnie z dala od zgiełku miasta. W Radomiu obowiązkowo musiałem zobaczyć odrestaurowane Grodzisko Piotrówka, Mury miejskie, muzeum w Kolegium oo. pijarów dodatkowo dla relaksu Stary Ogród w Radomiu. Była to krótka wyprawa, ale zobaczyłem wszystko co zamierzałem. Także polecam serdecznie każdemu Radom oraz oczywiście motel w którym spałem: http://www.hotelwradomiu.pl

wtorek, 11 marca 2014
Pozycjonowanie to pewien proces mający na celu uzyskanie przez dany serwis internetowy jak najkorzystniejszej pozycji w wynikach organicznych wyszukiwarek online dla wybranych słów a także fraz kluczowych. Proces pozycjonowania jest składnikiem szeroko pojętego marketingu internetowego. Podstawa pozycjonowania ma podłoże na znanych fragmentach działania algorytmu wyszukiwarek, ciągłym monitorowaniu nowych, jakie algorytmy bierze się pod uwagę przy rankingowaniu witryny internetowej jak i również na weryfikowaniu aktualnie istniejących. W polskim słowniku branżowym istnieje rozróżnienie pomiędzy pozycjonowaniem tak zwanym. off-page oraz optymalizacją witryn www tak zwanym. on-page, lecz dosyć często zwroty te mogą być używane na przemian. Pierwszy z terminów odnosi się do prac prowadzonych poza docelową stroną np. link building, zaś optymalizacja w takim kontekście oznacza czynności prowadzone wprost na stronie www wpływające na jej skład, treść oraz konstrukcję.

Szczególną rolę w mechanizmie pozycjonowania stron www odgrywają także media społecznościowe : Google+, Facebook, Twitter, które są zespolone zazwyczaj z daną stroną.

W toku linkowania wartościowa może być lista najważniejszych katalogów:

dmoz.org
katalog.onet.pl
http://www.katalog.gazeta.pl
kataloog.info
www.sznurkownia.pl
www.top-strony.com.pl
gwiazdor.pl
katalogseo.net.pl
webwweb.pl
http://www.top-rank.pl
http://www.katalog.mistrzu.com

Wiele katalogów może domagać się linku zwrotnego, opłat czy wyższego Page Rank. Dlatego podczas pozycjonowania może się również przydać darmowy katalog stron
sobota, 22 lutego 2014
Pobyt w niskich temperaturach może być efektywnym sposobem na zrzucenie kg. Oznacza to, że nasze ciepłe mieszkania przyczyniają się do tycia. 19 st. Celsjusza, to odpowiednia temperatura w mieszkaniu, choć większość ludzi przyzwyczaiła się do znacznie wyższej.

"Spędzamy 90 proc. naszego czasu w środku budynków, wobec tego warto poznać zdrowotne oddziaływanie otaczających nas temperatur" - uważa dr. Wouter van Marken Lichtenbelt z Holandii. "Nasza hipoteza mówi, iż otoczenie termiczne oddziałuje na ludzkie zdrowie, a konkretnie - że umiarkowanie nieduże temperatury mogą wyraźnie wzmacniać wydatkowanie energii w dłuższym czasie" - objaśnił.

Marken Lichtenbelt i jego kompani analizowali działanie umiarkowanie niewielkich temperatur już dekadę temu, przede wszystkim ze względu na to, że tak mało wzmianek temu wcześniej poświęcono. Wcześniejsze sprawdzania skupiały się przede wszystkim na ekstremalnych warunkach i wykonywano je na zlecenie wojska lub straży. Zaczęło się jednak ujawniać, że ludzie różnorodnie reagują na chłód. I na dodatek, wytwarzająca ciepło tkanka tłuszczowa brunatna nie jest charakterystyczna tylko dla niemowlaków, dorośli też ją mają. Badacze utrzymują, że posiadają w tej chwili dowody na to, że bardziej zróżnicowana temperatura we wnętrzach może być dla naszego ciała zbawienna, choć długookresowe efekty należałoby jeszcze zweryfikować. "19 stopni C wystarczy - i nie przez cały dzień" - oznajmił badacz. Naukowcy z Japonii odkryli, że po spędzeniu 2 godzin na dzień w temperaturze 17 st. Celsjusza przez 14 dni, liczba tkanki tłuszczowej malała. Holendrzy ocenili do tego, że do chłodu można się przyzwyczaić. Po dziesięciu dniach, po sześciu godzinach dziennie w zimnie badani wykształcali tkankę tłuszczową brunatną i czuli się bardziej wygodnie także w niższych temperaturach.
U młodych osób oraz osób w średnim wieku termogeneza bezdrżeniowa, w której ciepło jest tworzone właśnie w brunatnej tkance tłuszczowej, może pochłaniać od kilku aż do 30 proc. zużywanej energii. Czyli, że mniejsze temperatury są w stanie znacząco wpłynąć na ilość zużywanej energii. Dlatego jako bonus do treningu należałoby rozważyć częstsze przebywanie w zimnie. Temperatury w dużej części mieszkań regulowane są takim sposobem, aby zminimalizować odsetek ludzi niezadowolonych. Owocuje to relatywnie wysokimi temperaturami w okresie zimowym. Brak ekspozycji na niskie temperatury może narazić ogół na schorzenia np. nadwaga. Nadto ludność staj się wrażliwsza na szybkie zmiany temperatury wokół nich - podają badacze.

Pragnę wam również zaproponować coś ciekawego na zgubienie wagi - kuracja cytrynowa Tombaka
piątek, 21 lutego 2014
Jestem naprawdę nadzwyczaj poruszony obecną sytuacją na Ukrainie. To jest walka o wolność. Ale niestety ginie coraz to więcej ludzi i na razie końca konfliktu nie widać. Mam nadzieję, że UE i Stany błyskawicznie zdecydują się na sankcje w stosunku do osób odpowiedzialnych za terror na narodzie ukraińskim.
wtorek, 11 lutego 2014
Już niedługo walentynki.
Walentynki jest to coroczne święto miłości przypadające czternastego lutego. Nazwa wywodzi się od Św Walentego, którego przypomnienie liturgiczne w Kościele katolickim celebrowane jest również w ten dzień. Obyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłości (w wielu przypadkach pisane poezją). Na Zachodzie, szczególnie w Brytanii i Stanach Zjednoczonych, wielbiono Św. Walentego jako patrona miłości. Dzień 14 lutego stał się zatem okazją do obdarzania się drobnymi prezencikami. Walentynki są celebrowane w południowej oraz zachodniej Europie od czasu wieków średnich. Europa północna i wschodnia dodała do walentynkowego towarzystwa znacznie później.

serduszka

Mimo chrześcijańskiego patrona owego święta, czasami wiązane jest ono ze zbieżnym terminowo obyczajem pochodzącym z Cesarstwa Rzymskiego, polegającym głównie na znalezieniu wybranki serca, np. przez losowanie jej imienia ze specjalnej urny. Obecny dzień zakochanych nie ma jednak bezpośredniego związku z jednym danym obrzędem starożytnego Rzymu, niemniej jest łączony z takimi osobami mitologicznymi jak Kupidyn, Eros, Pan oraz Juno Februata.

Prawdopodobne, że obyczaje kojarzone z tymże dniem nawiązują do starożytnego obrzędu rzymskiego, jakim jest Luperkalia, obchodzonego od 14 do 15 lutego ku czci Junony, rzymskiej bogini kobiet oraz małżeństwa, i Pana, boga przyrody. Natomiast Anglicy traktują to święto za swoje zważywszy na okoliczność, że rozsławił je na cały glob Sir. Walter Scott żyjący w XVIII wieku.
czwartek, 16 stycznia 2014
20-letni obrońca Marcel Wawrzynkiewicz stał się najnowszym piłkarzem krakowskiego klubu Cracovia. Z klubem zawarł półtoraroczną umowę z możliwością jej przedłużenia na kolejne trzy lata - odczytujemy na klubowej witrynie Pasów.

- Niezwykle mnie to cieszy, iż dostałem się do tak wielkiego klubu piłkarskiego, jakim jest Cracovia. Pasy to sławna historia i kibice, dlatego jestem przejęty faktem, iż dołączyłem do ekipy Wojciecha Stawowego - komunikuje Marcel Wawrzynkiewicz.

- Marcel to ambitny, waleczny, a co najbardziej ważne dobry zawodnik. Myślę, że ten okres, jaki spędzi tutaj w Uniejowie i w Turcji uczyni, że wgra się w nasz team - oświadczył trener Wojciech Stawowy.

Ubiegłym team'em Wawrzynkiewicza był Valerenga Oslo.

Jestem naprawdę rozemocjonowany tymże transferem.
środa, 15 stycznia 2014
Chciałoby się popuszczać latawce na wietrze. Popływać w gorącej wodzie przy pięknej plaży. Jednakże na nieszczęście Polska jest skazana na brzydką zimę. Wolałbym zdecydowanie bialutki śnieg i zimno. Chociaż byłoby cudownie. W największym stopniu nie znoszę szarości za oknami.

Wtedy częściej oglądam tv. Ostatnimi czasy w koło macieju ciągną o tych alkomatach jakie mają być zainstalowane w każdym pojeździe. Po co to komu, zaledwie 8% wypadków jest spowodowanych za sprawą nietrzeźwych kierowców? Sporo pismaków ma zdanie, że rząd ma wspólny interes z wytwórcami alkomatów. A wy jak sądzicie?

wino
sobota, 04 stycznia 2014
Chciałabym wam złożyć życzenia, wszystkiego najlepszego w Nowym roku. Aby wszystkie postanowienia noworoczne przetrwały dłużej niż dzień:) nowy rok
piątek, 22 listopada 2013

Jako nastolatek nigdy nie lubiłem czytać. Książki omijałem szerokim łukiem a przeczytane lektury szkolne mogę policzyć na palcach jednej ręki. Ale po ukończeniu nauki, powoli, mały kroczkami zacząłem się przekonywać do literatury. Ponoć najlepszym sposobem na rozpoczęcie przygody z książkami jest czytanie 15 minut dziennie. Tyle zazwyczaj starcza aby przeczytać jedną książkę na miesiąc, czyli znacznie więcej niż przeciętna osoba. U mnie to poskutkowało. Teraz nie wyobrażam sobie dnia bez książki. Postaram się tu zamieszczać recenzje książek, które polecam. Niebawem pierwsza pozycja:)